Korduma kippuvad küsimused

Kas hambaravikindlustusega liitumiseks pean ma esitama oma hammaste staatuse?

Ei pea esitama. Hambaravikindlustusega saavad liituda kõik vanuses 19-80 eluaastat sõltumata hammaste tänasest seisukorrast.

Kas hambaravikindlustuse kindlustusmakse suurus sõltub minu hammaste olukorrast?

Ei sõltu. Kõigile kehtivad samad hinnad ja hüvitisreeglid sõltumata hammaste olukorrast.

Mida tähendab ooteaeg?

Ooteaeg on kindlustuslepingu alguspäevast arvestatav periood päevades, mille jooksul aset leidnud regulaarse hambaravi kindlustusjuhtumite puhul kindlustushüvitist ei maksta. Ooteaeg ei rakendu erakorralisele ja õnnetusjuhtumi ravile ning kindlustuslepingu pikendamisel uueks kindlustusperioodiks.

Kas ma saan liituda hambaravikindlustusega kui mul on hammas/osa hambaid välja tõmmatud?

Jah, saad küll aga juba puuduolevate hammaste asendamist implantaadiga (ainult Kuld paketis) hambaravikindlustus ei hüvita. Küll aga hüvitab kui hammas tõmmatakse välja kindlustusperioodi jooksul.

Kas ma saan kohe liituda või pean ootama enne kindlustuse pakkumist?

Sa saad vormistada kohese liitumise veebilehe www.hambaravikindlustus.ee alajaotuse ‘Avalduse vorm’ kaudu.

Kas ma pean hambaravikindlustuse hüvede saamiseks minema teatud hambaravikliinikusse?

Ei pea. Võid hambaravikindlustuse hüvitise saamiseks jätkata ravi oma lemmikkliinikus. Viimase puudumisel saad valida omale hambaravikliiniku meie poolt pakutud kliinikute hulgast, mis on kirjas www.hambaravikindlustus.ee alajaotuses ‘Partnerkliinikud‘.

Kas hambaravikindlustus hüvitab minu hambaaukude paranduse?

Kui oled liitunud hambaravikindlustusega ja Sinu hambaarst täidab hambaaugu ooteaja jooksul (90 päeva liitumise hetkest) siis kindlustus seda ei hüvita. Kindlustus hüvitab Sinu hambaaukude täitmise peale ooteaja lõppu, 1 täidis hamba kohta 2 aasta jooksul.

Milliste hambaravikliinikute juures on võimalik hambaravikindlustuse hüvitist saada?

Partnerkliinikutes, milleks on  iga hambaravikabinet Eestis, kus kindlustusvõtja soovib oma kindlustuse poolt hüvitatavat raviteenust saada e.  lemmik hambaravikliinik või selle puudumisel hambaravikabinet, mille kindlustusvõtja valib veebilehel www.hambaravikindlustus.ee alajaotuses ‘Partnerkliinikud’ hulgast.

Kas minu hambaarst teab, et olen hambaravikindlustusega liitunud?

Sõltub kliinikust. Umbes 100 kliiniku kliendihaldusprogramm omab seda informatsiooni, ülejäänud 400 kliiniku programm mitte. Sõltumata sellest millist programmi Sinu hambaarst kasutab, teavita alati oma hambaarsti, et oled liitunud hambaravikindlustusega.

Kas ma võin teise inimese eest tasuda hambaravikindlustuse kindlustusmakse ?

Jah muidugi, Sa võid tasuda kindlustusmakse nii enda, oma vanemate, laste või sõprade-tuttavate  eest teostades makse oma pangakaardiga.

Kas ma peale kindlustushüvitise ärakasutamist saan katkestada kindlustuslepingu?

Kindlustusandja võimaldab maksta igakuiselt 12 järjestikust kuud, et kindlustusmakse oleks taskukohasem. Kindlustuslepingut ei saa katkestada kindlustushüvitise ärakasutamise järgselt, see oleks kindlustuspettus.

Kas hammaste puhastus/poleerimine/lakiga katmine (kaitseks) on kaetud?

Ei, need protseduurid on nö. ilu-või kosmeetilised protseduurid mis on hambaravikindlustuse tingimustega välistatud.
Hambaravikindlustus hüvitab päris hambaraviga seotud teatud kulud.

OLULINE TEADA: