MIS ON HAMBARAVIKINDLUSTUS JA KELLELE?

 

  • Hambaravikindlustus on kindlustustoode, mis hüvitab Sulle Sinu kindlustusperioodil (1 aasta) tekkivad hambaravikulud kindlustuslepingutingimustes kokkulepitud määras ja tingimustel.

 

  • Hambaravikindlustus pakub kindlustuskaitset regulaarse e. tavaravi, õnnetusjuhtumi ravi (Eestis ja välismaal) ja suuvähi ravi vajadusel. Kõikide kindlustuskaitse alla e. hüvitamisele kuuluvate raviprotseduuride nimekirja leiad siit.

 

  • Hambaravikindlustusega saavad liituda  kõik 19-70 aastased Eesti või välisriigi kodanikud tingimusel, et regulaarne hambaravi teostatakse Eesti hambaravikliinikutes.

 

  • Hambaravikindlustusega liitumisel saad Sa kindlustada vaid nende hammaste, mis on Sul liitumise hetkel suus, ravikulud. Enne liitumist eemaldatud hammaste ravi e. asendamist implantaadi, silla või proteesiga kindlustus ei hüvita.

 

  • Olles liitunud hambaravikindlustusega võid Sa oma kindlustuskaitse saamiseks esitada hüvitamiseks Eesti misiganes hambaravikliiniku raviarved ja õnnetusjuhtumi korral ka välismaa litsentseeritud hambaravikliiniku raviarved.

 

  • Hambaravikindlustusega liitumiseks ei pea Sa tegema muud kui valima Sinu kindlustushuvile sobiliku kindlustuskaitsepaketi, tasumise meetodi (1-, 3- või 12-kordne makse), täitma kindlustusavalduse ja teostama kindlustusmakse või esimese osamakse.

NB! Sinu kindlustuskaitse hakkab toimima kohe peale kindlustusmakse või esimese osamakse tasumist kuid regulaarse ja suuvähi raviarveid hüvitatakse ravi korral peale ooteaega.

 

Hambaravikindlustuse kindlustusandjaks on AXA Gruppi kuuluv tüttarettevõte  XL Insurance Company SE Iirimaal.  AXA Grupp on üks kolmest suurimast kindlustusseltsist maailmas. Kindlustusandjate stabiilsust ja tugevust näitab Finants Tegevuse Hinnag (Financial Strength Ratings), mis on  hinnang kindlustusandja võimele täita oma kohustusi kindlustusvõtjate ees. XL Insurance Company SE korral on finants tugevuse hinnanguks A+, mis antakse nendele kindlustusseltsidele, kellel on parim võime täita oma kindlustuskohustusi.

 

Loe täiendavalt ka korduma kippuvaid küsimusi ja vastuseid siit.

OLULINE TEADA:

KUIDAS HAMBARAVIKINDLUSTUSEGA LIITUDA
KUIDAS KINDLUSTUSJUHTUMIT ESITADA
KUIDAS KINDLUSTUSLEPINGUT LÕPETADA